Sobí mech finský čistěný premium sv. zelený

159 Kč
Skladem

Čištěný mech má oddělené hlavy, kratší kořenovou vrstvu a menší množství nečistot než běžný norský mech. 

Stabilizovaný mech získáváme přímo od zahraničních výrobců ze skandinávských zemí.

 

Jaký je to mech?

Mech dutohlávka sobí, stabilizovaný, preparovaný. Díky procesům stabilizace a preparace lze zachovat originální vzhled mechu a jeho měkkost. Barviva dodávají příjemnou barvu, ideálně rozjasňují místnosti a moderní „betonové“ interiéry, kterým dodávají efekt souznění s přírodou. Náš stabilizovaný mech dutohlávka sobí pochází ze skandinávských zemí, je předběžně očištěn, má malé množství nečistot z lesa. Sobí mech je lesní porost, který je barven a podroben procesu stabilizace, aby mohl dlouhou dobu lahodit našemu oku na stěnách nebo v mechových kompozicích.

 

Kde všude mohu mech použít?

Mech dutohlávka sobí (sobí mech) nachází uplatnění v designu a dekoratérství, floristice i architektuře při výzdobě interiérů. S ohledem na snadnou aplikaci, bezobslužný charakter a krásnou zelenou jarní barvu nachází uplatnění jako hlavní prvek při tvorbě prvků výzdoby a dekorací, jako: mechový obraz, mechový panel, logo z mechu, stěna z mechu, protihlukové stěny nebo bižuterie z mechu. Panely ze sobího mechu na stěnu (mechové stěny) jsou nejčastější výzdobou moderního interiéru, ideálně ladící s architektonickým betonem. Panely z mechu se hodí do každého interiéru, jako součást dekorace v domech, restauracích, barech, provozech SPA, kosmetických salonech, kancelářích, obchodních centrech. Mechový panel oživí i tu nejsurovější místnost a dodá jí ekologický a přirozený výraz.

Je mech vhodný do kanceláře?

Mechový panel se v kancelářských prostorech často používá jako přepážka nebo dělicí stěna mezi kancelářskými stoly nebo jednotlivými pracovišti. Stěna z mechu má protihlukové vlastnosti – akustická izolace. Dodatečnou výhodou je živá zelená barva a přirozený vzhled, který dodává pocit kontaktu s přírodou, což má vliv na lepší náladu a pohodu.

Mohu tento mech kombinovat s jinými?

Barva je živá a ideálně ladí s jinými barvami a druhy mechu z naší nabídky. Ideálně se hodí jako výplň do stěn z kopečkového mechu. Mech lze na nástěnných panelech z mechu a obrazech z mechu kombinovat s jinými barvami mechu.  Při tvorbě kompozice lze kombinovat kopečkový mech, sobí mech, tmavě zelený kopečkový mech a vytvářet tak vzory s různou texturou a barvou.

Je mech umělý?

Výrobek je zcela přírodní a byl ošetřen impregnací, barvu získal barvením přípravky přírodního původu, které jsou bezpečné pro lidi i prostředí.

Jak pečovat o mech?

Výrobek je šetrný k životnímu prostředí i lidem. Není nutné jej zalévat, střihat, hnojit. Je zcela bezobslužný. Je vhodný do většiny typů místností. Nevyžaduje přírodní ani umělé světlo. Aby si mech udržel svou barvu, strukturu a měkkost, stačí zajistit poměrně nízkou vlhkost vzduchu přibližně 40 - 60 %, která je standardní pro většinu běžných místností.

- Mech nepostřikujte vodou!

- V místnostech s mechem zajistěte vlhkost vzduchu, která po delší dobu nepřekračuje 80 %.

Mech je přírodní produkt. Jeho vzhled a barva se mohou lišit.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Váha: 30g

Barva: zelená

Původ: Finsko

Množství mechu pokryje zhruba 10x10cm plochy. Ideální na vyplnění teakové misky nebo jako dekorace na vánoční svícen. Z mechu jsou nádherné a velmi oblíbené mechové obrazy, fantazii se meze nekladou a mohou se použít různé barevné kombinace.